حبادنما | پایگاه خبری تحلیلی جوانان حبیب آباد

حبادنما ، پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی جوانان حبیب آباد
پایگاه خبری ، تحلیلی جوانان حبیب آباد


با توجه به هشدارها و پیگیری های اقشار مختلف مردم حبیب آباد مبنی بر وقوع هنجارشکنی های متعدد که در مجموعه فرهنگی تفریحی تالار شهرداری حبیب آباد(چایخانه سنتی تالار) اتفاق افتاده است ، چرا با وجود این خواسته ی به حق مردم متدین و شهید پرور و فرهنگ دوست حبیب آباد بعد از گذشت ماه ها همچنان شاهد وقوع این ناهنجاری ها در بخش ولایتمدار و عالم پرور حبیب آباد هستیم و هنوز اقدامات لازم در جهت رفع این معضل صورت نگرفته است ؟


 • ۹۴/۰۲/۱۶
 • حبادنما

حبادنما

هنجارشکنی

نظرات (۱۷)

با سلام
البته  بنده به شخصه تا بحال به این چایخانه مراجعه ننموده ام ولی اگر طبق  گفته شما هنجار شکنی است؛ آیا با تعطیلی این مرکز تمام کارها درست می شود یا  با اصلاح آن؟
چرا عادت داریم همیشه صورت مسئله را حذف کنیم؟
چرا دنبال راه‌کار اساسی نیستیم؟
چرا دوست داریم همیشه افکار و عقاید خودمان  غالب باشد؟
چرا همیشه ...؟
آیا  افرادی که در شهر حبیب آباد آزادانه  مواد  مخدر می فروشند هنجار شکنی نمی کنند؟
آیا این افراد مواد فروش که به صورت خانوادگی این کار را انجام می دهند هنجار شکن نیستند؟
آیا این افراد که آرامش و آسایش را  از همسایگان خود در شبانه روز سلب کرده اند هنجار شکن نیستند؟
آیا این هنجار شکنی نیست که به خاطر رفت و آمد معتادین در کوچه های اطراف این خانواده مواد فروش نمی توانیم  ماشینهای خود را در بیرون منزل پارک نماییم ؟
با سلام
در جواب امیر نوربخش
اینائی که گفتی هم جزء ناهنجاریهاست و باید مثل اختلاط دختر پسری اون چایخونه باش مقابله کرد.
 • امیر نوربخش
 • بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  سلام بدون مقدمه میگم هنجار را برین تو گاوداری های اطراف شهر ببنید هنجار رو برین شب ها تو باغ های اطراف ببینین که شیشه و مواد مخدر با جوانهای شهرمون چیکار کرده هنجار این سفرخانه نیست هنجار اون گاوداری **** **** ****** که کم تر از یک کیلومتری منازل مسکونی شهرک قرار داره ..........شرمنده اگر **** ****** هم این سفره خانه رو داشت از این کارها میکردین
 • مختار سقفی
 • با عرض سلام جای خوبی اما درست استفاده نمیشه
  اگر هر جای مکانی داشت خوب بود اما این کافی شاپ یا رستوران جای مناسبی با تالار عروسی ندارد چون بعضی افراد گذارش میدهند که از مجالس عروسی فیلم گرفته میشود خواهش مندیم رسیدگی شود الان حبیب اباد نه شهردار داره شوراها هم خبری ازشون نیست اصلا رسیدگی نمیشود
 • فک کن شهابم
 • بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  اخه ادمای خوب کاری به پیشرفت وپسرفت شهر ندارم ولی اینقدر میدونم که ایشون برا این کارو مجوزاش پول داده پس حق برداشت داره.اگر مشکلی هست باید به اونا که مجوز دادن رجوع بشه وفکر نکنم مملکت طوری باشه که هرکی بلند شد بتونه جایی رو تخته کنه.اما بجای این همه شلوغ بازی از برنامه تالار ایده بگیرید و این برنامه ها را که میتونه منبع درامدی باشه را برا بروبچ حباد فراهم کنید.روشن فکرها بدانند جیبی که خالی از پول باشد دین هم مانند جیب تهی میشود پس کاری کنید که ی استفاده ی برا حباد وجوناش داشته باشه  من فک نکنم این عکسا نشون بده که اینها بی احترامی به نماز عده ی از اقایان داشته باشد بلکه مشکل اینجاس که این عکس رو کی گرفته وفک نکنم عکس از کسی گرفتن بدون اجازه کار درستی باشه نماز خون  .ودر پایان اقایانی که به هرجهت جیبشون پره واز حال جونا خبر ندارن بهتره دغدغه دین پیدا نکنن بلکه دنبال راه کار باشند.*** **** ***** *** *** ***** ****** ** **** *** ** **** **** 
  مطلب خوبی است ..ان شاء الله موفق باشید 
  سلام
  بنظر من اینجا یک جای تفریحی عمومی مثل بقیه جاهای تفریحی هست.
  از وقتی که اینجا دوباره راه اندازی شده من به همراه خانواده ام چند بار رفته ایم اینجا و اصلا این چیز هارو اونجا ندیدم.
  دوستان توجه کنید این تنها مجموعه فررهنگی شهر ما هست پس از همه کسایی که واقعا اهل حباد هستند تقاضا میکنم که با هم دلی فراوان دست به دست هم بدیم و شهرمان را آباد کنیم.
  با تشکر فراوان از تمام دوستان .
  با سلام
  در جواب مهدی،سلام،حسین خیری و ...
  ظاهرا نویسندۀ هر سه مطلب یه نفره ولی فرقی نمی کنه که یه نفر اونارو نوشته باشه یا چند نفر، اصل مطلب و این گونه طرز فکرغلط و اشتباهه.
  به هرحال خوبه این گونه افراد - که این جور افکار به ظاهر روشنفکرانه ای دارند و فکر می کنند با زمان پیش رفتن یعنی هضم شدن در فرهنگهای منحط غربی و تقلید کورکورانه از اونا ولی در واقع تاریک فکرند - به این موارد توجه کنند:
  1_ هنجار را عرف و جامعه معین می کند.از آنجائی که مردم حبیب آباد بلکه بخش، همه مسلمان و شیعه هستند و تا جائی که می دانم  ارمنی یا یهودی و گبر در بخش ساکن نیستند لذا هنجارها باید مطابق شرع انور باشد. هر مسلمان شیعه ای می داند که روابط افراد نامحرم خارج ازظوابط شرعی جایز نیست.
  2_ این که «هر کس رو تو قبر خودش میذارن» یعنی چه؟آیا منظور اینه که هرکی هر کاری میخواد بکنه و کسی هم حرفی نزنه؟!
  این که نتیجش میشه جنگل و دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه.هرچند جنگل هم قانون خودش رو داره.
  از این آقایان می پرسم اگر با عده ای سوار کشتی بشوند و در وسط دریا یه نفر جای خودش رو شروع کنه به سوراخ کردن آیا اینها فقط نگاه می کنند؟یا اینکه همه اعتراض می کنند؟ بله همه معترض میشوند زیرا نتیجۀ این کار مرگ همه است. البته ممکنه دیوانه ای در وسط این جمع بگه آقا ولش کنید هر کسی رو تو قبر خودش میذارند!!!
  3-بهشت رفتن زوری نیست؛ و هرکس را در بهشت راه  نمی دهند.بهشت جای صالحان و نیکان است.
  در درجۀ اول این یک مسالۀ اعتقادی است.لذا امکان دارد که در جامعۀ مسلمین افرادی بی دین در پناه مسلمانان زندگی کنند و در آخر هم به اختیار خود به جهنم بروند.اما این گونه افراد نمی توانند به این دلیل که نمی خواهند به بهشت بروند، مانع بهشت رفتن دیگران بشوند.لذا باید به قوانین جامعۀ اسلامی ملتزم باشند.البته در منزل و حریم خصوصی هر کس آزاد است.بنابر این باید بین خانه و جامعه فرق قائل شد.
  4_ در فرهنگ مترقی اسلام بی تفاوتی و «به من چه»و«به تو چه» اصلا وجود ندارد.این حرفی است شیطانی و قائلین به آن آلت دست شیطان.
  پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:
  کلکم راع و کلکم مسؤل عن رعیته
  من اصبح و لم یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم

  5_ این طرز فکر که مردم در جامعه به فکر سلامت روحی و روانی و ... جامعه و افراد باشند، تفکری مترقی و جاودانه است؛ و برخلاف آن ، این که هر کس به فکر خود باشد تفکری پوسیده و شیطانی و البته خودخواهانه.
  6_ هیچ کس با تفریحات  و مراکز تفریحی سالم مخالفتی ندارد.بلکه آن را یکی از نیازهای ضروری برای جامعه می دانیم . آن چیزی که مشکل دارد سوء استفاده از این گونه مراکز و انجام تخلفات و احیانا کارهای خلاف شرع و عرف است که باید با آن مقابله شود.
  فکر می کنم اطلاع رسانی حباد نما هم به همین منظور باشد.
  7_از اهتمام دست اندرکاران حبادنما به مسائل شرعی و شهری تشکر می کنم .
  موفق باشید.  سلام
  با خوندن این مطلب انگیزم زیاد شد که منم مطلبی بنویسم:
  این تصاویر و اتفاقات در شهرهای بزرگ خیلی عادی شده هر چند به نظر من عادی شدن بی حجابی، بی بند و باری و ... که در شهر های بزرگ رواج پیدا کرده افتخار نیست و باید باهاش برخورد بشه.
  در مورد بی حرمتی این افراد به نماز خوندن چند نفر فرهنگی هم جای شک نیست که باید بطور قطع و یقین باهاشون برخورد جدی بشه چون نماز یکی از خط قرمز های هر مسلمانیه و تمسخر نماز هیچ وقت تشویق نشده مگر از طرف غیر مسلمان ها..
  اما در مورد شهر حبیب آباد:
  من هم مثل مردم شهرم با وجود چنین چایخانه ای مخالفم! چرا؟ من برای مخالفت خودم این دلیل رو دارم:
  همه ی ما حبیب آبادی ها تلاش می کنیم که خودمون و شهرمون رو با فرهنگ جلوه بدیم و برای این کار از علما و شعرا و فرهیختگان شهرمون هر جایی میرسیم تعریف می کنیم. یعنی شهر خودمون را همونطور که در تابلوی ورودی شهر هم نوشته با علم و اندیشه معرفی می کنیم و به دیگران میشناسونیم. حالا به جای اینکه شهر های دیگه حبیب آباد رو با علم و اندیشه و فرهیختگانش بشناسند، با چایخونه سنتیش و موزیک زنده ی شب های جمعش می شناسند.
  حالا به نظرتون شهر علم و اندیشه ، شهر آیت الله ادیب و علامه محمد علی معلم می تونه اینطور شناخته بشه؟
  آقای مهندس واقعا برات متاسفم با این طرز فکر
  واقعا براتون متاسفم شماهاچقدر کوته فکرید با زمان پیش برید تاعقب نمانید یک خورده با خودتون فکر کنید ببینید چه قرنی هستید؟
  سلام
  من واقعا متاسفم برای مسئولین وبلاگ حبادنما که اینقدر فکرشون منجمد
  اول از همه من از این دوستان یه سوال دارم تعریف شما از هنجار چیه؟؟؟
  یا اینکه هنجار را کی تعریف میکنه؟؟؟
  شما ها؟؟
  اگر شما ها که خب شما فوق العاده انسان های خود خواهی هستید که میخواهید نظرتون را به بقیه تحمیل کنید
  دوستان عزیز هر کسی را داخل یه قبر می گذارند
  و خدا تو قران میگه هر کسی اختیار داره که بره بهشت با جهنم
  حالا شما به زور می خواهید مردم را ببرید به بهشت؟؟؟!!
  اخه به شما چه؟؟؟!!
  شما به فکر خودتون باشید و خواهشا دست از این افکار پوسیده و احمقانه بردارید
  شاید این تفکرات شما20سال پیش طرفدار داشت ولی الان فقط باعث کوچیک کردن خودتون میشه!!
  چون نشان می دهید که چقدر افکار شما بدوی و ساده لوحانه است
  به نظر من این مکان یه محیط مناسب برای خانواده هاست و اگر شما ها بخواهید به این دید نگاه کنید کل کشور باید تعطیل بشه!!!
  خود شماها دانشگاه نمی روید؟؟؟!!!
  تو دانشگاه هم پر از این اتفاقات است!!
  پس دانشگاه باید تعطیل بشه تا هنجار شکنی اتفاق نیفته!!!!
  خودتون عنایت کنید ببینید چقدر این فکر ساده لوحانه است!!!!
 • منصوری از حبیب آباد
 • به اطلاع کلیه شاهدین این وبلاگ و پیام میرساند اینجانب خود از خانواده شهدا و ایثارگران حبیب آباد می باشم و بارها با خانواده به تالار حبیب آباد مراجعه و شاهد محیطی آرام و خانوادگی بوده ولی متاسفانه یک سری افراد کج فکر که فقط باعث عقب افتادگی شهرمان شده اند این گونه شایعات را که ساختگی می باشد را برای مردم به نظاره میگزارند واقعا متاسفیم
  اگه کسی نمیتونه دره اینجا رو ببنده ، بگه که خود مردم یه فکری خودشون کنند
  چند روز پیش تعدادی از معلمان مدرسه ادیب بعد از کلاس درس به مناسبت هفته معلم در مجموعه تالار شهرداری دور هم جمع میشن برای صرف ناهار.موقع ظهر نماز جماعت رو برپا میکنند و در بین نماز این اراذل و اوباش نماز جماعت این معلمان را به سخره میگیرند.من به عنوان یک حبیب آبادی و یک مسلمان از مسئولین محترم درخواست رسیدگی سریع به این موضوع را دارم.
  برای ما باعث تاسف است در شهری که با علم و اندیشه شناخته شده است اینچنین ناهنجاری هایی اتفاق بیافتد.
  ضمن عرض سلام وخسته نباشید خدمت همه عزیزان و تشکر از اطلاع رسانی
  این عکسها را باید اعضای محترم شورای شهر مشاهده نمایند و باز هم بگویند هیچ اتفاقی نیفتاده و این رفت و آمد ها باعث پیشرفت شهر میشود

 • هادی علی آبادی
 • خوب اینا اصلا کی هستند؟ فکر نکنم بومی باشندا!

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی
  مشترک روزانه حبادنما شوید
  پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.

  برای دریافت آخرین مطالب و عضویت در کانال تلگرام حبادنما بر روی لینک زیر کلیک کنید.

  کانال حبادنما در تلگرام

  از همشهریان عزیز حبیب آبادی خواهشمندیم نظرات خود را جهت هر چه بهتر شدن مطالب برای ما ارسال نمایند.
  درگاه ارتباطی : habadnama[at]gmail.com

  فرصتی برای خدمت

  شورای اسلامی شهر حبیب آباد

  آخرین نظرات