حبادنما | پایگاه خبری تحلیلی جوانان حبیب آباد

حبادنما ، پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی جوانان حبیب آباد
پایگاه خبری ، تحلیلی جوانان حبیب آباد

۲ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

چهارشنبه, ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۰۵:۱۵ ب.ظ
جعل هویت ؟ تقلبی : اصلی

جعل هویت ؟ تقلبی : اصلی

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما همشهریان گرامی در این ماه عزیز

مطلع شدیم در روزهای اخیر افرادی با جعل هویت و نام وبلاگ و کانال تلگرامی حبادنما اقدام به راه اندازی سایت و کانالی با نام حبادنما نموده اند. لازم دیدیم توضیح مختصری در این خصوص برای تنویر افکار عمومی ارائه نماییم:

وبلاگ حبادنما بیش از هزار روز پیش با ابتکار چندین نفر از جوانان شهر حبیب آباد به منظور اطلاع رسانی رخداد های مهم شهر و حرکت در جهت پیشرفت شهر آغاز به کار کرد. از همان ابتدای فعالیت این وبلاگ ، استقبال خوب مردمی از این وبلاگ گواه این بود که حبادنما جای خود را در دل مردم شهر بازنموده است و این موضوع برخی افراد و مجموعه ها را برآن داشت تا با نزدیک شدن به این مجموعه، پیشنهاداتی ارائه نمایند و ما را از مسیر وهدف اصلی خود خارج کنند که بحمدالله موفق به این امر نشدند. در اینجا لازم است تعدادی از دلایل موفقیت این وبلاگ را بازگو نماییم تا در صورت نیاز مورد استفاده سایر دوستان فعال در این زمینه قرار گیرد :

- اولین موفقیتی که حبادنما داراست انتخاب نام بامسما می باشد. چرا که مخاطب ارتباط خوبی با این نام دارد و اکنون حبادنما میتواند ادعا کند نام نیکی که در گذشته گاهی به زشتی از آن یاد میشد امروز با انتخاب این نام برای وبلاگ و احیای نام قدیم و همچنین نام عامیانه شهر، از این نام به نیکی یاد میگردد.

- دیگر موفقیت مهم حبادنما این است که این مجموعه از همان ابتدا سعی کرد صرفا مطالب مربوط به حبیب آباد را انعکاس دهد و به مطالب حاشیه ای خارج از حبیب آباد نپرداخت.

- از موفقیت های این مجموعه این است که اکثر مطالب ارائه شده نوشته ی جوانان حبیب آباد است و از جایی کپی برداری نشده است. کاری که امروزه در اکثر رسانه ها باب شده است کپی برداری از مطالب دیگران است و کمتر به تولید محتوای بومی پرداخته می شود. کاری که ما در حبادنما انجام دادیم تولید محتوا برای مردم حبیب آباد بود.

- حبادنما افتخار دارد که اولین رسانه ی اجتماعی شهر حبیب آباد است که توانست تاثیر خوبی در احقاق حقوق مردم و انعکاس مشکلات مردم به مسئولین داشته باشد تا جایی که بیشتر مسئولان شهر و شهرستان نگاه ویژه ای به این وبلاگ دارند.

...

الغرض حق مالکیت معنوی حقی اخلاقیست که از قدیم وجود داشته است و امری معتبر بوده است. نمونه بارز آن، حساسیت شعرا در مورد سرقت های شعری است.

می‌گویند انوری شاعر از گذرگاهی می‌گذشت کسی را دید که اشعار او را با صدای بلند می‌خواند و مردم هم او را تحسین می‌کنند. جلو رفت و از خواننده اشعار پرسید: می‌دانی که این شعر از کیست؟ مرد جواب داد: بلی، از انوری است. انوری پرسید: می‌دانی که انوری کیست؟ مرد با گستاخی جواب داد: انوری خود منم! آنگاه بود که انوری زیر لب گفت: عجب! شعر دزد دیده بودم اما شاعر دزد نه!

متاسفانه این حرکت غیر اخلاقی چندی پیش از سوی رسانه ای به نام "خبرماه" با استفاده غیر اخلاقی از نام وبلاگ پربازدید "چشم برخوار" در فضای رسانه ای شهرستان آغاز گردید.

در حبیب آباد نیز افرادی با هویت جعلی و با توهم های گوناگون دست به ایجاد پیاپی سایت ها، وبلاگ ها و کانال های مختلف زده و در صدد جذب مخاطب می باشند ، که متاسفانه یا خوشبختانه با وجود هزینه های بسیار، در عمل هیچ توفیقی نصیبشان نگردید.

نام برخی از پایگاه های مرتبط با این افراد به شرح زیر است :

وب سایت های : عطر شهدا (غیر فعال) ، حبیب آباد (com) (غیر فعال) ، سایت جعل شده به نام حبادنما ، نشر ارزش های دفاع مقدس (غیر فعال) ، بلاگرهای اصفهان (غیر فعال) ، وبلاگ هایی با مضامین توهین آمیز نسبت به شخصیت های شهر و از این دست ..

اکنون شاهد ایجاد وب سایت جعلی حبادنما و کانال جعلی حبادنما توسط این افراد و در جهت اهداف مشخص می باشیم .

بسیار متاسفیم که این افراد برخلاف ظاهر مودب ، مذهبی و حزب اللهی به کارهای خارج از اخلاق روی آورده اند.

این حقیقت است که برخی با ایجاد دست انداز جلوی فعالیت وبلاگ حبادنما را گرفتند ولی شماها به فکر ایجاد هویت برای خودتان باشید نه صرفا دزدی هویت سایر افراد و کسب محبوبیت بواسطه ارزان و در دسترس و در اختیار بودن 😐

باید به این عزیزان گوشزد نمود که در همه امور ، مسایل اخلاقی اولویت دارند و نه صرفا جذب مخاطب که این سال ها  و روز ها به سرعت در گذر است . 

ماه مبارک رمضان فرصت مناسبیت برای خودسازی و پرهیز از هوای نفس تا انجا که حضرت زهرا (س) روزه های ماه مبارک رمضان را عامل دست یابی به اخلاص می دانند و می فرمایند ، خدای تعالی زکات را مایه پاکی جان و فزونی روزی  و روزه را برای پابرجایی اخلاق قرارداد.

  به یاد داشته باشیم ، ادرس کانال حبادنما habadnama@ و آدرس سایت habadnama.blog.ir می باشد.

در پناه حق ...

  • ۰ نظر
  • ۲۴ خرداد ۹۶ ، ۱۷:۱۵
  • حبادنما
  • ۳۵۹ بازدید
يكشنبه, ۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۰۵ ب.ظ
نکند ما در قتل شریک باشیم ؟

نکند ما در قتل شریک باشیم ؟

این روز ها با شنیدن خبر قتل یکی از جوانان شهر بسیار اندوهگین شده ایم .

در این میان چرا همه سکوت کرده ایم ؟

جولان هر روزه نوجوانان با شکل و ظاهر چند قرن پیش را در شهر نمی بینیم ؟

نوجوانانی که حمل چاقو و زنجیر و نوشیدن مشروبات الکلی برایشان امری عادی و بعضا باعث افتخار تلقی می گردد را نمی بینیم ؟

دیواره حمام شهر را بعد از جشن عید نیمه شعبان نمی بینیم ؟


به درستی گفته اند که مردم شهر ما تا وقتی که پیش آمدی برای خود و یا خانواده ایشان حادث نشود ، هیچ علاقه ای به حل معضلات اجتماعی این شهر  ندارند ، پس کجا رفت مسئولیت اجتماعی ما ؟

تا چه زمانی می بایست تاوان این جهل را بپردازیم ؟ آقای علیرضا منصوری تو ببخش این مردم را ..

ما کم کاری خودمان را در تربیت فرزندان و کمک به رفع معضلات اجتماع را با افراط در عزاداری بعد از آن جبران می نماییم ، طبل و دهل می آوریم و حسابی غمگین می شویم ولی آیا ندیدید خیل عظیم نوجوانانی که در مراسم این عزیز شرکت داشتند و هر کدام در همین لحظه مستعد انجام چنین عملی هستند ؟ از ظاهرهایشان مشخص نبود ؟‌


جا دارد در این بین از نیروی انتظامی تشکر کنیم !

آقای فرمانده ندیدی که در روز قبل از این حادثه هولناک یکی از همین نوجوانان برای مامور تو چاقو کشید ؟

در روز روشن ، استفاده از سلاح سرد در مقابل مامور قانون را ندیدی ؟

اگر شما ندیدی ، ما دیدیم جوانکی در مقابل مامور کلانتری شهر چاقو کشید و نیروی شما از دستگیری ایشان ناتوان بود !

پس از اینکه یکی از افراد محلی به کمک نیروی شما آمد و آن جوانک را دستگیر و تحویل نیروی شما داد ، خرسند شدیم از آینده این جوان چرا که احتمال می دادیم در این قضیه تادیب و زندگی پر برکتی به ایشان هدیه شود ..


ولی آقای فرمانده می دانی چه شد ؟ جوانک ماجرا چند ساعت بعد به سادگی رها شد و باز به شهر بازگشت :|


شنیده ایم که این جوانک با قاتل معروف این روزهای شهر دوست هستند .

نکند کم کاری چند روز پیش نیروی شما ، شما را در خون این جوان شریک کند ؟ 

نکند اگر برخورد محکم و با صلابتی از طرف نیروی انتظامی صورت می گرفت درس عبرتی بود برای سایرین و اکنون شاهد قتل جوان عزیز و زحمت کش این شهر نبودیم ؟ 

نکند مردم این شهر ... 

نکند ...


ولی چه سود از این حرفها پس از پرپر شدنت ..  • حبادنما
  • ۹۱۵ بازدید
مشترک روزانه حبادنما شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.

برای دریافت آخرین مطالب و عضویت در کانال تلگرام حبادنما بر روی لینک زیر کلیک کنید.

کانال حبادنما در تلگرام

از همشهریان عزیز حبیب آبادی خواهشمندیم نظرات خود را جهت هر چه بهتر شدن مطالب برای ما ارسال نمایند.
درگاه ارتباطی : habadnama[at]gmail.com

فرصتی برای خدمت

شورای اسلامی شهر حبیب آباد

آخرین نظرات